Jak przygotować samochód do sprzedaży? Cz. 1

Jak przygotować samochód do sprzedaży? Cz. 1

Dobre wrażenie można zrobić tylko raz, a zasada ta w równym stopniu dotyczy naszego własnego wizerunku, wyglądu naszego mieszkania, jak i szerokiej branży, jaką jest motoryzacja. Jest prawdziwa również wtedy, kiedy dom czy auto chcemy zaprezentować potencjalnym nabywcom. W przypadku lokali na sprzedaż właściciele coraz częściej korzystają z usług specjalnych agencji, które w krótkim czasie potrafią „podrasować” wygląd mieszkania – tak, by wyglądało pięknie, gustownie i schludnie, nawet jeśli samo w sobie jest raczej skromne. Efekt? Większe zainteresowanie nieruchomością i znacznie wyższa kwota, jaką dotychczasowy właściciel może uzyskać z jego sprzedaży.

Motoryzacja: szansa na sukces

Jakimi zasadami należy się kierować, by mieć szansę na finansowy sukces również w przypadku zbycia samochodu? Przede wszystkim warto zrobić wszystko, co tylko w naszej mocy, by auto wyglądało jak najlepiej – i to zarówno na zdjęciach, jakie wrzucimy do serwisów ogłoszeniowych, jak i już w okresie, kiedy zainteresowane osoby będą oglądać nasz pojazd na żywo. W tym celu musimy dokładnie wyczyścić samochód – umyć go z zewnątrz oraz starannie odkurzyć w środku. Jeśli ma inne widoczne ślady użytkowania, np. ślady błota na chodniczkach, odciski butów dziecka z tyłu fotela kierowcy, oczywiście również musimy je zmyć.

Motoryzacja wysokiej jakości

W miarę możliwości warto też usunąć z auta wszystkie swoje prywatne rzeczy – tak, aby samochód wyglądał jak najbardziej bezosobowo i świeżo – prawie jak z salonu. Lepiej uprzątnąć choinki zapachowe, chusteczki z kieszonek, a także zawartość bagażnika – również po to, by potencjalny nabywca mógł sam ocenić jego pojemność, o co trudno, jeśli jest zawalony dziesiątkami przedmiotów. Jeśli ogłoszenie o sprzedaży auta publikujemy w Internecie, zadbajmy o to, by wrzucić co najmniej kilka dobrej jakości zdjęć, atrakcyjnie eksponujących nasz wóz w różnych ujęciach – zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Powinny mieć wysoką rozdzielczość i być załadowane w układzie, w jakim zostały wykonane, a nie w poprzek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*